Śląska Teka Edukacyjna

Solidarność – gra komputerowa –

gra komputerowa wydana w 1991 roku. Akcja gry ma miejsce w czasie stanu wojennego w Polsce. Gracz, jako przewodniczący związku zawodowego ma za zadanie uzyskać poparcie społeczne większe niż komuniści w każdym z 8 umownych regionów na jakie została podzielona Polska. Osiągnąć to może za pomocą strajków, demonstracji, drukowania nielegalnych ulotek itp. Ze względu na zamknięcie studia dostępne są tylko używane egzemplarze.

Ślonsko Grajfka –

śląska wersja znanej na całym świecie gry Monopoly. Do dyspozycji mamy charakterystyczne miejsca związane z Górnym Śląskiem takie jak Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach, Kopalnie Guido w Zabrzu, Osiedle Nikiszowiec czy Kaufhaus.

Reglamentacja –

gra przedstawiająca czasy niedoboru. Sklepy są puste, a nieliczny towar można dostać tylko gdy posiada się na niego kartki. Co jednak w sytuacji gdy potrzebujesz mięsa na obiad, a masz tylko kartki na alkohol? Twój sukces zależy w dużym stopniu od twoich zdolności negocjacyjnych.

Kolejka –

gra planszowa przedstawiająca realia PRLu, kiedy to wyjście do sklepu po 2 kg kiełbasy śląskiej nie było 5 minutowym spacerem do najbliższego sklepu z mięsem, ale zakrojoną na szeroką skalę i rozplanowaną na wiele godzin akcją, w której musieli brać udział wszyscy członkowie rodziny.

Śląska Teka Edukacyjna

creative

Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska (CC BY-NC-ND 3.0 PL)
Więcej informacji tutaj.

Śląska Teka Edukacyjna traktowana jest jako kompletny zbiór, przedziały czasowe (1939-1945; 1946-1969; 1970-1990) są zamkniętymi utworami i każde dodatkowe użycie poszczególnych elementów strony (np. zdjęć) wymaga odrębnej pisemnej zgody.

Znajdz-nas-na-facebooku